Haberler
BÜYÜKŞEHİR HEMZEMİN GEÇİT GÖREVLİLERİNE EĞİTİM

Mersin Büyükşehir Belediyesi  hemzemin geçitlerde göreve başlayacak olan 14 personele Devlet Demir Yolları Eğitim ve Sınav Merkezi Müdürlüğü tarafından “Korumalı Hemzemin Geçitlerin İşletilmesi Eğitim Programı”  uygulanmaktadır.

Devlet Demir Yolları ile Büyükşehir arasında 2016 yılında imzalanan protokolle, Tarsus Kavaklı, 100. Yıl, Anıt ve Mithatpaşa hemzemin geçidi ile Akdeniz  İlçesi Yenitaşkent hemzemin geçidinde emniyet tedbirleri, Büyükşehir personelleri tarafından sağlanmaktadır.

14 personel, uzmanlar tarafından sürdürülen 10 günlük  eğitim programı kapsamında; çalışma alanı ve çalışma koşulları, demiryolu altyapısı ve üst yapısı, demiryolu araçları, EST tesisleri, elektrifikasyon ve telekomünikasyon sistemleri, hemzemin geçitler hakkında genel bilgi, geçit kaplama çeşitleri, görevlilerin yetki ve sorumlulukları gibi birçok konuda eğitim verilmektedir.

04.01.2021 de başlayan eğitim programı 14.01.2021 de sona erecek, eğitim sonunda personeller sınava tabi tutulacaklardır.

Hemzemin geçit görevlisi olarak görev yapacak olan 14 personelin 19.01.2021 günü psikoteknik eğitimleri tamamlandıktan sonra işe başlayacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan Kültür A.Ş. ye Teşekkür Belgesi

KÜLTÜR A.Ş. İSG KURUL TOPLANTISI

PROMOSYON ÖDEMELERİ PERSONELİMİZİN HESABINDA

Mersin Büyükşehir Belediyesinden Personele Mesleki Eğitim Projesi

BÜYÜKŞEHİR HEMZEMİN GEÇİT GÖREVLİLERİNE EĞİTİM

YAPIMI TAMAMLANAN SAHİL KAFELERİN DEVRİ

Bugün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER in doğum günü

Kültür Parkta Yakında Açılacak Mekanların Peyzaj Düzenlemeleri Yapılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sahil Kafelerini Hizmete açtı.

Büyükşehirden Yaş Almışlara Limon Kafede Çay Molası