Haberler
Başkan Seçer Büyükşehir ve MESKİ Personeli İle Bayramlaştı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bünyesinde görev yapan personeller ile bayramlaştı.

Sabah saatlerinde başlayan program kapsamında, Makine İkmal, MESKİ Filtre, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası ve Taş Bina Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma programında Başkan Seçer, personeller ile tek tek bayramlaşıp, ellerini sıktı.

Gittiği her yerde alkışlar ve çiçekler ile karşılanan Seçer, personeller ile Mersin’in gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte neler yapabileceklerini konuştu. Klasik bir belediye başkanı olmaktan ziyade, çok daha farklı işlere imza atacağını dile getiren Seçer, akılcı yöntemler ile Mersin’i nasıl daha iyi noktalara getirebileceklerini belirtti. Seçer, amacının Mersin’i çağdaş bir kent haline getirmek olduğunu ifade etti.

“Alışagelmişin dışında farklı bir Mersin yaratalım istiyoruz”

Tek tek personellerin görev yaptığı yerlere giden ve Taş Bina’da görev yapan personelleri ise makamında ağırlayarak bayramlarını kutlayan Seçer, alışılagelmişin dışında bir Mersin yaratma amaçlarının olduğunu dile getirerek, “Bütün renkler, bütün insanlar bizim. Biz de ayrı gayrı yok. Öyle olmamız gerekiyor. Alışagelmişin dışında farklı bir Mersin yaratalım, yeni düşünceler, yeni uygulamalar yapalım istiyoruz” dedi.

“Artık Türkiye’yi bizim gibi daha çağdaş anlayışlar yönetecek”

Türk siyasi tarihi ve Türkiye’nin geleceği açısından 31 Mart’ın çok farklı bir tarih olduğuna değinen Başkan Seçer,“Gelecek günler benim ne kadar haklı olduğumu gösterecek. Önemli bir dönemeçte,  önemli sonuçlar elde edildi. Hangi siyasi partiden olursa olsun 31 Mart’ta tercihler kullanılırken herkes değişiklik olması isteği ile oy verdi ve değişim isteğinin sonuçlarının sandığa yansıdığını görüyoruz. Artık Türkiye’yi bizim gibi daha çağdaş,  insanları siyasi görüşünden, etnik yapısından, yediğinden, içtiğinden, kimliğinden dolayı ayırmayan, onu insan olarak gören, insan sevgisiyle dolu anlayışlar yönetecek. Zaten böyle olması lazım” şeklinde konuştu.

“Klasik bir belediye başkanı dışında beklentilerimiz var ve çok daha farklı işler yapacağız”

“Mersin’i önemli bir rol model kent yapabiliriz”

Hem Türkiye hem de bölge açısından çok önemli bir coğrafya ve çok değerli bir toprak üzerinde yaşadıklarının altını çizen Seçer, klasik bir belediye başkanı olmaktan ziyade, çok daha farklı işlere imza atacağını dile getirerek, “Mersin çok değerli bir toprak. Mersin’in gelişmesi, kalkınması özellikle Mersin toplumunun eğitim açısından yükselmesi, daha eğitimli, modern, çağdaş, daha demokratik normlara uygun bir toplum olması sadece Türkiye değil hemen yanı başımızda kanın gövdeyi götürdüğü Orta Doğu’da da önemli bir rol model kent yapabiliriz. Biz Orta Doğu’da ilişkilerimizi artırarak hem Mersin’e ekonomisine, kültürüne, sosyal yaşamına, demokratik anlayışına da katkı sunacağız. Farklı düşünüyoruz. Klasik bir belediye başkanı dışında beklentilerimiz var. Çok daha farklı yapacağımız işler var. Artık ayrımcılık yok” ifadelerini kullandı.

“Bizim yapacağımız en önemli iş Mersin’in ekonomisine katkı sunmak”

“Görev bilinci içerisinde olan bir kadroyla aşamayacağımız engel yok”

Borçlu bir belediye devraldıklarını ama aşılmayacak hiçbir sıkıntı olmadığını ifade eden Seçer, yapacakları en önemli işin Mersin ekonomisine katkı sunmak olacağını belirtti.

Seçer, “Bizden çok hizmet bekleniyor. Yol hizmetlerinden su hizmetlerine, insanların günlük konforuna dayanan pek çok hizmet bekleniyor. Pek çok kaynağımız var. Bunları efektif kullanmalıyız. Bunların dışında bizim yapacağımız en önemli iş Mersin’in ekonomisine katkı sunmak. Çünkü işsizimiz ve yoksulumuz çok. Bir tarafta zengin bir semt, diğer tarafta da çok fakir insanların yaşadığı yer. Bunu hepimiz görüyoruz. Herkes bizden iş istiyor. Bizim belediye olarak bu insanlara iş verme şansımız yok. Ama onlara iş alanları yaratacak hamleler yapmamız lazım. Bu hamleleri sizlerle birlikte yapacağım. Ben bir sorumluluk aldım ve bunları sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Biz emanetçiyiz. İşimiz yoğun. Zor demiyorum, yoğun. Hepsinin üstesinden geliriz. Güçlü bir belediyeyiz. İyi yöneterek, böyle zengin, azimli, görev bilinci içerisinde olan bir kadroyla aşamayacağımız engel yok” diye belirtti.

“Bu bayramı emojilerle değil, emmioğullarıyla kutlayalım”

Personellerinin yaklaşan Ramazan Bayramını kutlayan Seçer, “Önümüz bayram. Biz zaten bu konuda bilboardlara da çıktık.  ‘Robotlaşmayalım, mekanikleşmeyelim. Emojilerle değil emmioğullarıyla bu bayramı kutlayalım’ dedik. Sizlerde eşinizle, dostunuzla hep bir arada olun. Ülkemize gelecek güzel günlere taşıyacak olan birlik, beraberlik ve kardeşliktir. Bayramlar bunun için önemli bir fırsat.  Küskünler barışıyorlar. Aile fertleriyle bir arada olacağız. Bunun keyfini yaşayalım. Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Gelecek bayramlar bugünden çok daha mutlu huzurlu olsun” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Seçer, personellerinin Ramazan Bayramını kutlayarak, onlarla tek tek selamlaşıp, ellerini sıktı.

 

Kaynak: www.mersin.bel.tr

Sosyal Güvenlik Kurumundan Kültür A.Ş. ye Teşekkür Belgesi

KÜLTÜR A.Ş. İSG KURUL TOPLANTISI

PROMOSYON ÖDEMELERİ PERSONELİMİZİN HESABINDA

Mersin Büyükşehir Belediyesinden Personele Mesleki Eğitim Projesi

BÜYÜKŞEHİR HEMZEMİN GEÇİT GÖREVLİLERİNE EĞİTİM

YAPIMI TAMAMLANAN SAHİL KAFELERİN DEVRİ

Bugün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER in doğum günü

Kültür Parkta Yakında Açılacak Mekanların Peyzaj Düzenlemeleri Yapılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sahil Kafelerini Hizmete açtı.

Büyükşehirden Yaş Almışlara Limon Kafede Çay Molası